Online classes
20 $/h.
Education: Chernivtsi National University named after Yu. Fedkovich
Experience: more than 5 years
I am a teacher with 7 years of teaching experience and 10 years of tutoring experience. I teach Ukrainian language and literature, and I also work with elementary school children. I can work as a nanny as well. Hello. My name is Olesia, and I have been a tutor for children for over 10 years. A little about me: my whole life has been connected with children. Since childhood, I played with the neighbor's kids, told stories, and taught them the alphabet. I would go to work with my mom (she's a kindergarten t...
New York, NY
20 $/h.
free of charge
More
✅ Number of tutors: | 2 |
---|---|
✅ Average price: | 20 $/h. |
✅ The average rating of tutors: | 4.2 |
✅ Skype/online classes: | Yes |
✅ The average experience: | more than 5 years |
✅ Tutors' schedule: | Mon-Sun, 8:00 - 21:00 |
20 $/h.
Education: Odesa National University named after Mechnikov
Experience: more than 5 years
I'm the founder as well as the head of the school of foreign languages, teacher of English, as well as Ukrainian language and literature. In 2018, I founded my own language school, where I teach previously mentioned languages. I'm also a mentor of young teachers. I have experience working with both adults and children. I love my profession! I enjoy the learning process! I am convinced that the material, first of all, must be understoo...
New York, NY
20 $/h.
free of charge
More
Found 2 teacher profiles
Subject
Level of preparation
Where do you want to study?
Online
or
At the student's
At the tutor's
Price per hour
Sorting method
The average cost of Ukrainian lessons in New York, NY - 20 $/h.
Services depending on the experience of teaching and the level of training of the tutor |
Price |
Classes with a beginner / student tutor |
from $35 per hour |
Lessons of a professional Ukrainian teacher in New York |
from $55 per hour |
Ukrainian tutoring services in New York |
Price for the period of classes |
Price for 1 lesson |
from $35 per hour |
Week of classes (3-4 classes) |
from $90 |
Month of study (9-11 classes) |
from $230 |
Exam preparation (26 classes) |
from $800 |